סוכות
* אני שמח להזמין אתכם למפגש 'סוכה פתוחה', שמחת חג וניגונים בהשתתפות המרא דאתרא, הרב אריאל בראלי, רבני קהילות, מנהיגי היישוב ותושבים. המפגש יתקיים ביום שלישי, א' חוה"מ בשעה 20:00, בביתי, רחוב גינת אגוז 9, שכונת גינות בית-אל. אשמח לפגוש אתכם.
* בית-אל עולה קומה גם ברוחניות. השנה נקיים הקפות שניות מיד בצאת חג שמחת תורה בסימן 'יחד שבטי ישראל', כל בתי הכנסת וכל קהילות בית-אל.
כמו כן, נקיים שמחת בית השואבה במוצאי חג ראשון עם הזמר 'הראל טל'. נשמח מאוד בהשתתפות התושבים (פרטים נוספים בהמשך הידיעון).
* לרשות המבקרים והאורחים הרבים המגיעים ליישוב במהלך ימי החג, תוצב סוכה במצפור הסמוך לאתר חלום יעקב.
בינוי
לפני כשבועיים התקיים ערב מכירות חגיגי של חברת 'אבני דרך' הבונה 182 מתוך ה- 300 יח"ד. בערב נמכרו כ- 70 דירות ב'מחיר למשתכן' ודירות נוספות במחירי השוק החופשי. היה מרגש מאוד לראות את המשפחות מבית-אל ומחוצה לה שהגיעו לממש את זכותם לרכוש דירות גדולות במחיר בר השגה. זהו ציון דרך משמעותי עבור היישוב שלנו, ב"ה אנו זוכים לבנות את ארץ ישראל. בהזדמנות זו אבקש להודות לעובדי המועצה המסורים ולתושבים שהיו שותפים למאבק שלנו לבניית 300 יח"ד, תודה על התמיכה שלכם שנותנת לנו כוח להמשיך ולפעול למען פיתוח בית-אל.
ביטחון
* השתתפתי בכנס ראשי רשויות ביהודה ושומרון עם ראש המנהל האזרחי החדש, תא״ל רסאן עליאן וצוותו. ראש המנהל הדגיש את המחויבות שלו לסייע לפיתוח ההתיישבות שהוא מאוד מעריך וכן לשפר את השירות שהמנהל האזרחי מעניק לתושבי יו"ש. איחלנו לו הצלחה רבה בתפקיד והזמנו אותו לביקור בבית-אל על מנת להכיר מקרוב את האתגרים עמם אנו מתמודדים. הבהרנו כי המשימה שלנו היא לפתח את בית-אל הן מבחינת בנייה והן מבחינת תשתיות הכבישים בכביש 60 וכביש הגישה מבית-אל לצומת גבעת אסף.
* השתתפתי בהרמת כוסית חגיגית של ראשי המועצות וההתיישבות עם מפקד פיקוד מרכז, אלוף נדב פדן, מפקדי האוגדות והחטיבות, מפקדים בכירים מהמנהל האזרחי, מחוז ש״י ומחוז ירושלים של משטרת ישראל ומג״ב, לרגל ראש השנה התש״ף. האלוף אמר בכינוס: ״אני רוצה להודות בשם כל מפקדי וחיילי פיקוד מרכז, לראשי ההתיישבות וכלל גורמי הביטחון: שב"כ, משטרה והמנהל האזרחי, על פועלכם ותרומתכם כל עת. אתם מהווים חלק בלתי נפרד בשמירה על מרקם החיים ואיכות החיים באיו״ש ובבקעה. אנו רואים במפגש זה הזדמנות חשובה לאחל לכולכם שנה טובה ומתוקה, ולהבטיח שגם בשנה הבאה, כמו בשנים קודמות, נמשיך לפעול לביטחון תושבי הגזרה וסיכול הטרור מדי יום ולילה". איחלנו לאלוף ולגורמי הביטחון שנה טובה ומבורכת והודנו להם ולחיילי צה"ל שפועלים ימים ולילות בגלוי ובסמוי בכדי שאנו נוכל לנהל חיי שגרה ולישון בשקט בלילה.
שבת שלום וחג סוכות שמח!

שי אלון,

ראש המועצה.