בינוי
נפגשתי עם מנכ"ל משרד השיכון, בני דרייפוס. ביקשנו את סיועו של דרייפוס בהשגת תקציב עבור תכנון מפורט להעתקת בסיס החטמ"ר, בכדי לפנות את השטח המיועד לבניית 350 יח"ד. עלות התכנון מוערכת בכ-8 מיליון ₪, דרייפוס הבטיח לסייע לנו ככל יכולתו.

ביקור שר הדתות
ח"כ יצחק וקנין, שר הדתות, הגיע לביקור השבוע. התחלנו בסיור באתר 'חלום יעקב', המשכנו למפעל 'תפילין בית-אל', ולאחר מכן סיירנו באזור שבו החלו העבודות לבניית שכונת ה- 300 יח"ד. השר התרשם מאוד משירותי הדת הענפים הניתנים ביישוב, מבתי הכנסת, משיעורי התורה הרבים, מפעילות 'אבות ובנים' ומתחזוקת המקוואות המתקיימת ברמה גבוהה. השר אמר כי הוא מתרגש מהנוכחות בחבל ארץ מיוחד זה, ובפרט מבית-אל מקום המחבר בין חלום למציאות, ונראה כי חלומו של יעקב אבינו כאן לפני אלפי שנים הטביע את חותמו במישור הרוחני וההתיישבותי. השר הבטיח לסייע בהגדלה ובשדרוג המקווה בשכונה א' וכן לסייע במימון תקן לרב יישוב.

רב יישוב
לאחר תהליך ארוך ויסודי שקיימו חברי הוועדה לבחירת רב, נבחר הרב אריאל בראלי לרב היישוב. הוועדה אשר הייתה מורכבת מנציגי ציבור של בתי הכנסת ביישוב וחברי מליאה, קיימה דיונים ארוכים ומעמיקים בשל האחריות הכבדה הכרוכה בעניין. בהזדמנות זו, אבקש להודות לחברי הוועדה על ההשקעה העצומה ועל הקדשת זמן יקר לטובת הציבור, כל זאת בהתנדבות. הרב בראלי יתחיל את עבודתו בעז"ה לקראת חודש אלול, אני מברך אותו לרגל היבחרו לרב היישוב ומאחל לו הצלחה רבה בתפקידו.

חינוך
בשבוע שעבר התקיימה מסיבת סיום עוצמתית במיוחד של אולפנת תאיר, בנוכחות קובי עמר, מפקח על יסודי במשרד החינוך. באירוע סיפרה כל תלמידה מה היא קיבלה מהאולפנה ועם איזה כלים היא יוצאת לדרך. היה מרגש מאוד לשמוע את הדברים שהבנות קיבלו והפנימו באישיותן. בירכתי את הבנות שיעשו קידוש השם בכל מקום שאליו הן הולכות בשירות הלאומי, ושייצגו את יישובן בכבוד. יישר כח גדול לאביגיל נבו, מנהלת האולפנה ולכל הצוות החינוכי על המסירות ועל ההשקעה בבנות.

מופע פתיחת הקיץ
זכינו למופע מושקע ואיכותי של חנן בן ארי שפתח את אירועי הקיץ בבית-אל. אנו מתנצלים בפני אלה שלא הצליחו לרכוש כרטיסים, האירוע הוגבל על ידי המשטרה לאלף איש.

שבת שלום! שי אלון, ראש המועצה.