תושבים יקרים,
אני מבקש לחזק אתכם בימים מאתגרים אלו. כחברה, עלינו לעשות ככל שניתן על מנת למנוע את התפשטות נגיף הקורונה, לשמור על מרחק האחד מהשני, למנוע התקהלויות ולהישמע להנחיות של משרד הבריאות. יישר כח לתושבים על שמירת ההנחיות בבתי הכנסת, גם בשבתות, על אף הקושי שכרוך בכך. בעז"ה נעבור את התקופה המאתגרת הזו בשלום.
אנו במועצה עושים כל יום הערכת מצב בהתאם להנחיות המשתנות, ושולחים לכם עדכון יומי. בשל הצפת המידע ברשתות החברתיות אנו משתדלים שלא להציף אתכם במידע רב מידי, לכן קיצרנו את ההודעות בקבוצות הוואטספ של המועצה, מידע מפורט תמצאו באתר המועצה. בכדי לקבל מידע שוטף, חשוב מאוד להצטרף לקבוצות הוואטספ השקטות של המועצה, לפי שכונות.
ניתן להצטרף בקלות באתר המועצה, כמובן שהודעות חיוניות נשלחות גם במסרונים. כמו כן, פתחנו במועצה מוקד לשאלות בנושא קורונה, הזמין עבורכם בין השעות 8:30-15:30,
בטלפון 02-9700589.
אנו חושבים כל הזמן כיצד להקל עליכם בימים טרופים אלה, עשינו כמה פעולות, אפרט מקצתן בהמשך, אולם ברצוני לבקש שמי שיש לו הצעה כיצד להקל על התושבים או להרים את המורל היישובי בתקופה זו, אני מזמין אתכם ליצור איתנו קשר ונעשה כל מה שאפשר בכדי לבצע זאת יחד אתכם.
* מתוך רצון להרבות בלימוד תורה בעת הזאת מחלקת דת והמרא דאתרא מזמינים אתכם להשתתף בשני מיזמים חדשים: מבצע 'הגדת קורונה' – הגדת פסח עם ביאור על ידי תושבי בית-אל. ותחרות נושאת פרסים לכתיבה תורנית – כתיבת מאמר בנושא 'התמודדות הלכתית ואמונית עם הקורונה בסוגיות שבין אדם לחברו'. פרטים מלאים בהמשך הידיעון בדף מחלקת דת.
* בעלי העסקים היקרים של בית-אל ניצבים בפני מציאות כלכלית חדשה ולא פשוטה, אנו במועצה קיבלנו החלטה לחזק ולתמוך בעסקים בבית-אל! בשל כך, נקטנו מספר צעדים מידיים לטובת העסקים: הקמנו אתר ייעודי לפרסום ושיווק לפי תחומי שירות, האתר יתעדכן על בסיס קבוע ויופץ בבית-אל ומחוצה לה. כמו כן, השקנו בידיעון מדור 'מחזקים את העסקים המקומיים בצל הקורונה', פרסום חינמי לעסקים בבית-אל, וכן אנו מעניקים לכם פרסום בדף הפייסבוק של המועצה. גם אנו כמועצה מחויבים בתקופה זו לרכש מקומי ולחיזוק בעלי העסקים בבית-אל, לכן נעשה כל שביכולתנו לרכוש דווקא מהעסקים המקומיים. אנו קוראים לכל התושבים לעודד את העסקים בבית-אל, להיכנס לאתר ולרכוש מהעסקים המקומיים, רק ביחד נוכל לצלוח את התקופה הקרובה. לכניסה לאתר העסקים, סרקו את הברקוד.
אתם מוזמנים להצטרף לקבוצת הוואטספ 'קהילת העסקים בית-אל' שם תקבלו את כל הפרטים או לאיציק כהן, עוזר מנכ"לית המועצה ואחראי תחום קידום עסקים במועצה בטלפון 0528-762120, בהזדמנות זו אבקש להודות לאיציק, על הקמת קהילת העסקים והפעולות למענכם, בעלי העסקים בבית-אל.
* גם השבוע חילקנו מארזי שי לתושבים הנמצאים בבידוד, כדי להקל ולו במעט על התחושות שלכם. ב"ה קיבלנו תגובות טובות ומפרגנות, תודה לכם, חזקו ואמצו!
* שלחנו ערכות הפגה שהוכנו על ידי המתנ"ס לכחמישים משפחות, לקוחות של המחלקה לשירותים חברתיים, וכן התבצעה חלוקת מזון למשפחות נצרכות. תודה רבה לכל המתנדבים היקרים על ההירתמות לחלוקה. יישר כח!
* תושבים המעוניינים להתנדב, מוזמנים לפנות לשרי לרנר, רכזת מתנדבים בחירום בטלפון 0504-020829.

שבת שלום ובשורות טובות!
שי אלון,
ראש המועצה.