נגיף הקורונה
למרות החזרה לשגרה, אנו נדרשים לפעול במשנה זהירות, להמשיך להקפיד על הכללים ולחבוש מסכה בכל יציאה למרחב הציבורי למעננו ולמען הסובבים אותנו ובפרט עבור אוכלוסיות בסיכון.
כולנו נדרשים לקחת אחריות בכדי לשמור על בית אל נקייה מקורונה.

בינוי
ב"ה אנו בעיצומה של בניית 300 יח"ד, ניתן לראות את הבניינים המתנשאים לגובה. נשאלתי לגבי יתר מתחמי הבנייה, מתי יחלו גם הם להבנות. אז בהזדמנות זו, אעדכן אתכם כי נפגשנו עם גורמים במנהל האזרחי ומשרד השיכון יחד עם היזמים בכדי לקדם את הבנייה שהתעכבה בשל גילוי ממצאים ארכיאולוגיים ואלה עיקרי הדברים שסוכמו: השטח עליו מתוכנן להבנות 80 יח"ד נוספות של חברת 'אבני דרך' ישוחרר לבנייה באמצע חודש יוני והחברה תכנס לעבודה באופן מיידי. חברת 'קדמא' הבונה 80 יח"ד נכנסו לעבודה בשטח במלוא המרץ. פיתוח התשתיות שתקוע בשל עבודות ארכיאולוגיה, ישוחרר בעוד כחודשיים-שלושה, כך שבעז"ה בעוד כשנתיים נוכל לקלוט פה מאות משפחות. תודה רבה למאות רוכשי הדירות שנתנו בנו אמון, מחמם את הלב לשוחח עם בנים ממשיכים שעזבו את היישוב וכעת רכשו פה דירות ומתכננים לשוב הביתה. אנו כבר נערכים לקליטת המשפחות ונדאג לתת להם את מקסימום השירותים ברמה גבוהה שיחושו את איכות החיים כאן בבית-אל.
כמו כן, הסברנו לנציגי המנהל האזרחי את החשיבות של אתר 'חלום יעקב' וביקשנו שיוגדר כאתר מורשת לאומי על אף בעיות הסטטוטוריקה במקום, כך נוכל לפתח את המקום ולהביא מאות אלפי תיירים בשנה.

ממשל
אנו מברכים את הקמתה של הממשלה החדשה, שאינה דומה לקודמותיה בשנים האחרונות. אנו נעשה את המקסימום בכדי למצות את התקציבים והסיוע שנוכל לקבל מהמשרדים השונים לטובת פיתוחה של בית-אל. התחלנו כבר לקדם פגישות עם מספר משרדים רלוונטיים. אנו, יחד עם מועצת יש"ע, נמשיך לקדם את העקרונות החשובים לנו כגון החלת הריבונות ואי הקמת מדינה פלסטינית, ולצד זאת נפעל למען הסדרת התחבורה באזור, העתקת בסיס חטמ"ר לצורך בניית 350 יח"ד נוספות, הקמת מרכז הפעלה ופרוייקטים נוספים לטובת תושבי בית-אל.

עסקים
אנו ממשיכים לחזק את בעלי העסקים, השבוע עלה לאוויר אתר העסקים של בית-אל, תושבים מוזמנים להיכנס ולחזק את העסקים המקומיים בפרט בתקופה זו. בעלי עסקים שאינם נרשמו לאתר מוזמנים להצטרף לטובת התושבים והמבקרים שמחפשים אתכם ומעוניינים לרכוש מכם ולחזק אתכם. בנוסף, אנו חושבים על דרכים נוספות לחזק ולפרסם את העסקים המקומיים. ישנן מספר אפשרויות שאנו בוחנים. בעז"ה נעדכן בקרוב.

נוער
ברכות ליהודה כהן ואליענה סילברשטיין שזכו באות הפעיל המצטיין לבני נוער של מחוז ירושלים לשנת תש"פ. יהודה כהן, על התנדבות בלעדית בתקופת הקורונה בהקמת אתר המיועד לנוער ובחניכת ילד עם קשיים וכן על ריכוז פרויקט מבצע אלירז בעבר. אליענה סילברשטיין על התנדבות משמעותית במד"א בכל ימות השנה ובפרט בתקופת הקורונה המאתגרת. ישר כח גדול! נוער בית-אל כבוד!

שבת שלום!
שי אלון,
ראש המועצה.