ביקור שר הכלכלה
השבוע הגיע לביקור ח"כ אלי כהן, שר הכלכלה ופמלייתו. ערכנו סיור באתר חלום יעקב, במפעל 'תפילין בית-אל' ובאתר הארכיאולוגי. כמו כן, סיירנו באתר של 650 יח"ד, השר התרשם מאוד מקצב העבודות ומהתכנון של השכונה החדשה. השר התפעל מאוד מהתוכנית העתידית של פיתוח היישוב: בניית יח"ד, מבני הציבור, הפארקים והתיירות ואמר כי חובה להקים אזור תעשייה לנוכח הגידול הצפוי בשנים הקרובות. בכוונתנו להקים אזור תעשייה בכניסה ליישוב, השר אמר כי יעשה ככל יכולתו לסייע ולקדם את הנושא על אף הקשיים הסטטוטוריים. בנוסף, השר וצוותו הביעו נכונות לסייע בקידום העסקים במועצה. הוחלט, כי בחודשים הקרובים נשיק תכנית שנתית המיועדת לקידום העסקים בבית-אל ואנשי עסקים תושבי היישוב, בהובלת המועצה ובהשתתפות משרד הכלכלה, זאת מתוך תפיסה של בית אל כמקום מרכזי ודומיננטי באזור בנימין. חלק מהפעולות המתוכננות בתוכנית זו הן כנס עסקים גדול וקורסים לבעלי עסק ולאנשי עסקים מבית-אל.

קרן קיימת לישראל
בשבוע שעבר הגיע לביקור מנהל חטיבת החינוך בקק"ל, שר שלום ג'רבי וצוותו. חטיבה זו מסייעת בתקצוב פעילויות רבות בתחום הנוער ופיתוח סביבתי. בשנה האחרונה היא סייעה לנו בפעילויות לנוער ובפיתוח הגינה הקהילתית, כאשר השאיפה היא להביא את הגינה למצב של מרחב ציבורי מזמין לכלל התושבים. בביקור ערכנו סיור בין היתר במעיין הערטי'ס ובמעיין 'אור יקר' וביקשנו את השותפות של קק"ל בפיתוח המעיינות היפים הללו, אשר יש בהם פוטנציאל רב להוות מקום בילוי ופנאי לרווחת התושבים והתיירים המגיעים לבית-אל. בטווח הקרוב, קק"ל יסייעו בפיתוח שבילים במעיין הערטי'ס, טיפוח צמחייה והסללה של דרך למעיין – פרוייקט 'אמץ אתר' בשיתוף פעולה עם עמותת 'קול רנה' לזכרה של רנה שנרב ז"ל. כמו כן, יתקיימו טיולים למשפחות, תוכנית מנהיגות לנוער, ומסיבת ט"ו בשבט בחסות קק"ל.

‏זהירות בדרכים
לאחרונה התקיים יום שיא בנושא זהירות בדרכים בישיבת בני צבי, שבו התקיימו הפעלות וסימולציות לנערים המדמות מצבים של נהיגה תחת השפעת אלכוהול או הסחות דעת. בסופו של דבר עיקר המלחמה בתאונות הדרכים היא באמצעות חינוך לזהירות ונהיגה נכונה, לכן שומה עלינו להשקיע בכך רבות ולשאוף כמה שיותר לקיים את הציווי 'ונשמרתם לנפשותיכם מאוד'. בעז"ה נמשיך לשים דגש על הנושא החשוב הזה. תודה רבה לרב עזרא כהן, רכז זהירות בדרכים בישיבת 'בני צבי', על ארגון יום השיא בהובלתו של דוד ניזרי, ראש מטה בטיחות בדרכים במועצה.

נוער
במוצאי שבת האחרונה התקיים פאנל מרתק לנוער בנושא ברור סוגיית הזהות הדתית ציונית זאת כחלק מתוכנית מעמיקה לנוער היוצאת לדרך בימים אלו. בערב השתתפו הרב בראלי, המרא דאתרא, שרה בק, אשת תקשורת ועתניאל שנלר לשעבר מנכ"ל מועצת יש"ע וחבר כנסת במפלגת קדימה. בפאנל שהתקיים בהנחייתו המבריקה של צביקה פרלה, התקיים שיח מעניין וחשוב בו נחשפו בני הנוער לדעות שונות של הקשת המגזרית בעניין הזהות הציונית דתית. נהניתי להיות נוכח בכנס ולראות עד כמה הנוער שלנו איכותי וערכי, נוער בית-אל אין עליכם. תודה רבה וישר כח גדול למילכה ויסרוזן, רכזת הנוער, על ארגון והפקת הערב המוצלח בהובלתה של דסי שטרן, מנהלת מחלקת הנוער.

 

שבת שלום!

שי אלון,
ראש המועצה.