מועצה מקומית בית אל
 

 

דבר ראש המועצה מתוך ידיעון לפרשת 'בא' התשע"ט

ביטחון

לאחר פיגוע הירי החמור שארע במוצאי שבת האחרון והסתיים בנס גדול, ניהלנו שיחות רבות עם המח"ט ועם מפקד האוגדה ודרשנו לפעול בנחישות ובכל דרך אפשרית על מנת להחזיר את הביטחון לאזורנו. הם אמרו כי הם נכונים למשימה ויפעלו בכל הכוח להגן על התושבים. בהמשך השבוע נפגשנו עם האלוף נדב פדן, מפקד פיקוד מרכז, גם ממנו ביקשתי כי יעשו את כל המאמצים לאבטח את ציר הגישה ליישוב ולהחזיר את תחושת הביטחון. לצערי מופעלים לחצים על המערכת הצבאית לפתוח את מחסום פוקוס לתנועת כלי רכב פלסטינים ואנו לוחצים על כל הגורמים הרלוונטיים להמשך סגירת המחסום. בנוסף, ביקשנו מהאלוף תוספת של מרכיבי ביטחון חכמים שיסייעו בהגברת האבטחה בהגנה המרחבית.

בתוך כך, הודינו לכוחות הביטחון שעבדו מסביב לשעון כדי לתפוס את החוליה שביצעה את הפיגוע בצומת גבעת אסף ובעפרה, יידעו המחבלים כי מצה"ל, המשטרה והשב"כ אי אפשר להסתתר.

תחבורה

בשעה טובה ולאחר לחצים מצדנו, השבוע הופעלו הרמזורים בצומת גבעת אסף, כמו כן, אנו לוחצים על חברת מוריה לזירוז העבודות בפסגת זאב והתקנת הרמזורים, שבסיומן נחוש הקלה בעומסי התנועה באזור זה. כל זאת מתוך תפיסה שמטרתה לאפשר כבישים פתוחים ואיכות חיים המגיעה לתושבים. בנוסף התקיימה פגישה עם גדי פלג, מנהל אזור של 'אגד תעבורה', אמרנו כי אין סיבה שאוטובוסים לא יגיעו בזמן או לא יגיעו בכלל, אנו נמשיך לפעול כדי שהתחבורה לבית-אל תהיה טובה ונוחה. אבקש להודות לנציגי התושבים, דוד ברהמי ומתנאל גלעדי שהשתתפו בפגישה וייצגו את קולות התושבים.

תוכנית מעו"ף

ב"ה זכינו להצטרף לתוכנית מעו"ף של קק"ל שמטרתה העצמה חברתית, ערכית ותרבותית של הקהילה באמצעות תוכניות חינוכיות ותכנים של ציונות, אקולוגיה, אהבת הארץ ופיתוח מנהיגות. בשבוע שעבר הגיעו לביקור נציגות של אגף החינוך בקק"ל, יצחק ארביב - מנהל תוכניות חינוכיות בקק"ל וניסים מגנאגי - מנהל תחום מעו"ף, ערכנו להם סיור במועדון הנח"ל החדש ובמרכז ווליום, והם התרשמו מאוד מכל העשייה בתחום הנוער. בהמשך יפורסמו פרטים נוספים בנוגע לפעילויות לקהילה ולנוער במסגרת התוכנית.

שבת שלום!

שי אלון,

ראש המועצה.

מועצה מקומית בית-אל מיקוד 9063100  טלפון: 02-9700500  פקס': 153-2-9700506   betel@bet-el.muni.il