תושבים שלום,

פקקי תנועה
הצטרפנו לאוהל המחאה שהקים ישראל גנץ, ראש מועצת בנימין, עם כל ראשי הרשויות, מול ביתו של שר הביטחון, בני גנץ.
מעבר לפתרונות לטווח הרחוק של פיתוח ושדרוג כבישים, הדרישה בימים אלה, היא ליישם פתרונות בטווח הקצר שיקלו על תנועת כלי רכב ישראלים במחסומים. גם לתושבי יו"ש מגיעות זכויות שוות כמו ליתר תושבי מדינת ישראל! לא ייתכן שבכל יום נעמוד שעות בפקקים! אחת ממשימות העל שנמצאות על שולחני היא לקדם את שדרוג כביש הגישה מצומת גבעת אסף לבית-אל והפיכתו לדו מסלולי. בפרט ששכונת ה- 300 הולכת ומתאכלסת, ובשנים הבאות יצטרפו גם תושבי שכונת ה- 350 יח"ד בעז"ה. אנו מייחלים ומקווים כי כאשר תקום ממשלת ימין חדשה, נוכל לקדם זאת מול שר התחבורה.

ביטחון והתיישבות
בשבוע שעבר השתתפתי בטקס לרגל השנה החדשה בראשות מפקד פיקוד מרכז האלוף יהודה פוקס, יחד עם ראשי רשויות ביו"ש ובכירים במערכת הביטחון ביניהם מפקד מחוז ש"י, מפקד מחוז ירושלים, שב"כ, מח"טים, מפקד האוגדה, מג"ב ועוד. בדברים שנשאתי שם הודיתי להם על עבודתם המסורה לטובת שמירה על ביטחונם של תושבי יהודה ושומרון מול הטרור הפלסטיני.
עוד אמרתי כי יש מי שאינו מאמין בצדקת דרכנו ובוחר להעלים עין מהשתלטות עוינת של שטחים נרחבים כי אינו מאמין בזכותנו על הארץ הזאת. יש מי שמעודד את הבנייה הבלתי חוקית בשם שיקולים מדיניים ופוליטיים ומעודד בכך את המרצחים להרים את ראשם.
התייחסתי גם לאירועים מהתקופה האחרונה בהם בחר צה"ל להיכנס אל מעוזי הטרור תוך התמודדות עם ירי אינטנסיבי ובלתי פוסק של מחבלים ואמרתי להם כי אין מוסרי יותר מאשר לראות את חיילינו – ילדינו כדבר החשוב ביותר. המוסר היהודי הבריא הוא להחזיר את לוחמינו ואת המפקדים למשפחותיהם בריאים ושלמים, ככל הניתן בסערת המלחמה. גם כאשר אנו שולחים אותם אל חזית הלחימה לומר בקול רם וברור – אין לסכן ולו שערה מראשם לחינם. אנו מעדיפים אלף מחבלים הרוגים ולא חלילה חייל אחד שלנו.
פניתי לאלוף ולקצינים הבכירים שישבו שם ואמרתי להם שאנו המתיישבים נותנים להם את הכוח והעוצמה הדרושים להם כדי לנצח בקרבות שלפנינו, מתוך מוסר יהודי בריא. אנו אזרחי מדינת ישראל, מתיישבי יהודה, שומרון ובנימין – השכפ"ץ המוסרי שלכם בבואכם להכות באויב – בכל מקום ובכל זמן. מתיישבי יהודה, שומרון ובנימין וחיילי צה"ל – חד הם.
בעז"ה בבחירות הקרובות לממשלה נתגייס כולנו כדי להחזיר את שלטון הימין, להחזיר את ההרתעה לצה"ל ולמנוע את ההשתלטות הפלסטינית על שטחי C.
בבחירות הקרובות יש לדאוג שכל אחד ואחת בסביבתנו יוצאים להצביע למען מדינת ישראל ועם ישראל.

בהזדמנות זו, אני רוצה לבקש סליחה ומחילה מכל מי שפגעתי בו בשנה האחרונה.

גמר חתימה טובה!

שי אלון,
ראש המועצה.