זולות
בשבוע שעבר חווינו אירוע קשה מאוד, כוחות המנהל האזרחי (המנהא"ז) הגיעו בנחישות רבה להרוס 17 זולות ומבנים (לבסוף הרסו 15 מבנים). מדובר בפינוי בהיקף חסר תקדים שלא ארע כמותו מזה שנים רבות. במהלך אותו היום הייתי בשטח ופניתי לגורמים בכירים ביותר במנהא"ז בדרישה לעצור את ההרס. הובטח לי כי ההריסות ייעצרו בשעה 14:00, אך בפועל הרס המבנים נמשך עד לשעה 18:00. בשל חילופי תפקידים במנהא"ז בתקופה האחרונה, כולל של ראש המנהא"ז נתקלנו בקשיים מולם, ולכן פניתי באופן אישי אפילו למתאם הפעולות בשטחים האלוף ראסן עליאן האחראי על המנהל האזרחי (וראש המנהא"ז לשעבר). עם כל זאת, לצערי הצלחנו לעצור את ההרס באופן חלקי והצלנו הרס של שני מבנים. מיד לאחר סיום האירוע דרשתי פגישה דחופה עם ראש המנהא"ז, תא"ל פארס עטילה ובכירים נוספים שם. בפגישה שהתקיימה עם ראש המנהא"ז, הבהרתי כי התנהלות כמו זו שחווינו בשבוע שעבר אינה מקובלת עלינו, עוד אמרתי לבכירי המנהא"ז כי ראוי שימקדו כוחות ויטפלו בבנייה הפלסטינית הבלתי חוקית באזורנו ובכל יו"ש. לצערי, נוכחתי לדעת כי הרבה הודעות של פייק ניוז הופצו ברשתות החברתיות בבית-אל, בין השאר האשימו את המועצה בהזמנת ההריסות ואפילו הרחיקו לכת וביימו התכתבות עם בכיר במנהל האזרחי. כאשר ניסיתי לאמת את ההתכתבות, נאמר לי על ידי בכירים במנהא"ז כי מדובר בפייק ניוז. אני קורא לכל מי שרוצה לשאול ולדעת פרטים נוספים בנוגע לאירוע הקשה הזה לפנות אליי באופן אישי. בהמשך, נפגשנו עם ההורים של 'נוער הזולות' ופרשנו בפניהם את הדברים בצורה מפורטת. בד בבד, אנו פועלים להמשיך לחזק את הנוער ולתת מענים לצרכים השונים העולים מן השטח. נמשיך להשקיע בנוער ולטפח אותו כפי שעשינו עד היום. כמו כן, בתקופה הקרובה נקיים פגישה עם הנוער הנפלא שלנו.

פיתוח
כחלק ממאמצים גדולים שאנו עושים כבר חודשים ארוכים, אני שמח לעדכן שבשעה טובה אנו מתקדמים להסדרת חשמל תקין לשכונת 'משכנות בית-אל'. כחלק מזה החלו עבודות חפירה להנחת הכבל החשמלי שיגיע לשכונה. בע"ה אנו מקווים לסיים את המהלך בחודשים הקרובים כך שתושבי 'משכנות בית-אל' ייהנו מחשמל תיקני ללא הגבלה.

ביטחון
בשבוע שעבר נפרדנו, ראשי רשויות יש"ע, מהאלוף תמיר ידעי, מפקד פיקוד מרכז בטקס חגיגי שנערך במערת המכפלה. ידעי, שהיה פה גם מפקד האוגדה בעבר, מכיר היטב את הגזרה, מחובר מאוד להתיישבות ומבין את הצרכים הביטחוניים. הוא נענה בחיוב לכל בקשה שהעלנו בפניו לטובת השמירה על ביטחון בית-אל וסייע מאוד הן בפיתוחה ופיתוח כל ההתיישבות. במפגש הפרידה הודינו לו על העבודה המאומצת והבלתי פוסקת בשמירה על ביטחון תושבינו, חיזקנו את ידיו בתפילה שיקויים בנו ובהם הכתוב "ה' ילחם לכם ואתם תחרישון".

תרבות
בשבוע שעבר קיימנו את אירוע 'מתופפים משניות' – מופע תופים סוחף של שינון משניות ושילוב קטעי הצגה של 'תיאטרון רון'. המשנה הראשונה בפרקי אבות מספרת לנו על העברת התורה בהר סיני למשה רבינו: "משה קיבל תורה מסיני ומסרה ליהושע ויהושוע לזקנים וכו'", כך התורה עוברת מדור לדור. עכשיו אנו, בדור שלנו, זוכים ללמוד תורה ומשנה פה, בבית-אל, אחרי 2000 שנות גלות. תודה למשפחת אביצור אשר יסוד לימוד המשנה היומית התחיל עם אבי המשפחה, הרב חיים אביצור ז"ל, אשר מידי יום היה מלמד פרק במשנה יומית. אחר כך ערך פירוש למשנה על כל ששה סדרי משנה ובעקבות כך המשפחה הקימה לזכרו כהמשך למפעל חייו 'ארגון משנת חיים' לחבב את לימוד המשנה על ילדי ישראל.

יישר כוח לילדי בית אל שהשתתפו בפרויקט ושיננו משניות במשך השבועות האחרונים.

שבת שלום!
שי אלון,
ראש המועצה.