תושבים שלום,

המצב הביטחוני
אנו מודים לקב"ה על הנס שאירע ביום שישי שעבר, כאשר מחבל ניסה לתקוף את יאיר הכהן, תושב היישוב, ביציאה מהיישוב. יאיר פעל בנחישות ובקור רוח על מנת להגן גם על הרכב שנסע מאחוריו, וב"ה יצא ללא פגע.
מבחינתנו מדובר באירוע חמור מאוד! דיברתי עם המח"ט ודרשתי בתקיפות להגביר את מערך האבטחה בצירים! ומאז הפיגוע גורמי הביטחון מתגברים את הכוחות בשטח ועושים פעולות נוספות על מנת להגן על הנוסעים בכביש הגישה לבית-אל.
במקביל, מתארגנת קבוצת מתנדבים במטרה להקים שיטור קהילתי אשר יפעל בתוך היישוב ומחוצה לו, על מנת להגביר את תחושת הביטחון. אני קורא למתנדבים בעלי רכבים ובעלי רישיון לאקדח להצטרף ליוזמה הברוכה. להרשמה יש לפנות לאלעזר שלו דרך הודעת ווצאפ בלבד 0543-455590.
בהזדמנות זו דרשנו שוב להרחיב את כביש הגישה מגבעת אסף לבית-אל ולסלול דרך חלופית ליישוב שלא תחשוף את התושבים לנסיעה עם מחבלים (כפי שראיתם יצאנו אף לקמפיין נרחב בנושא).
בעז"ה נמשיך לפעול בכל הכוח עד להחזרת ההרתעה, והגברת הביטחון לתושבי בית-אל!
ביום הפיגוע כבר התארגנה תפילת מנחה במקום הפיגוע בראשות הרב בראלי, תודה לרב ויישר כח לתושבים שהגיעו להתפלל ולהוכיח לפלסטינים כי 'עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה'.
לאחר הפיגוע, תלינו עשרות דגלי ישראל לאורך כביש 466, המוביל מגבעת אסף לבית אל, זוהי תגובתנו לטרור, לבנות, להתפתח, להראות ריבונות ולהוכיח לפלסטינים שאנו כאן כדי להישאר!
פיגוע מסוג זה הינו תוצאה טבעית של אזלת היד של הממשלה ואובדן ההרתעה. אנו מצדנו עושים את כל המאמצים להעביר את המסר הן באמצעי התקשורת והן באמצעים אחרים, כי הממשלה הזאת לא מתפקדת ואינה פועלת למען ביטחון תושביה ועליה ליפול.
בתוך כך, הגעתי לניחום אבלים אצל משפחת לוחם הימ"מ שנהרג השבוע, נועם רז הי"ד, אירוע קשה ביותר. מסרתי לאפרת רעייתו ולמשפחה את תנחומינו בשם כל תושבי בית-אל.

בנייה

בשעה טובה קיבלנו את האישור לפרסום לתוקף של 52 יח"ד בשכונת 'שערי העיר' בשכונה א', אנו מעריכים ומקווים שבזמן הקרוב הם יוכלו להתחיל בפרוייקט.

תנועת נחלה

בשבוע שעבר השתתפתי בכינוס של תנועת נחלה בקריאה להתרחבות ההתיישבות והקמת יישובים חדשים. בדברים שנשאתי שם אמרתי בן היתר כי תנועת נחלה היא ה'בן גוריון' של דורנו, הם אשר במו ידיהם מרחיבים את גבולותיה של הארץ ועושים היסטוריה. מולנו אויב צר אכזר וגזלן, שלא בוחל בשום אמצעי ומשתלט על ארצנו האהובה. נחלה היא התשובה הציונית ההולמת. אשרינו שזכינו לנוער איכותי שמה שמעניין אותו הוא יישוב ארץ ישראל, איזו גאווה!

שבת שלום!
שי אלון,

ראש המועצה.