תחבורה ציבורית
נפגשנו השבוע עם מנכ"ל חברת התחבורה 'אלקטרה אפיקים', טל כהן, והצוות המורחב שלו על מנת לבחון את ההתקדמות בנושא התחבורה הציבורית. ראשית, ברצוננו להודות לנציגי התושבים שהגיעו לפגישה ושיתפו את המנכ"ל וצוותו בכל מה שהם עוברים באופן יומיומי בקווי בית-אל. העלינו בפניהם שני נושאים עיקריים: אי ביצוע קווים ואוטובוסים תקולים. המנכ"ל עדכן שבשבוע האחרון נוספו לבית-אל שני אוטובוסים חדשים ובעז"ה בשבוע הבא צפויים להגיע שני אוטובוסים נוספים. בנוסף, הם עושים טיפול יסודי בכל האוטובוסים על מנת להביא אותם למצב תקין ולמנוע תקלות.
בנושא אי הגעת של אוטובוסים – הצגנו למנכ"ל את הנתונים שאנו אוספים באופן יומיומי ומהם עולה כי כ-12% מקווי בית-אל אינם מתבצעים! המנכ"ל וצוותו הקשיבו בקשב רב למצוקות הנוסעים והבטיחו שיעשו כל מאמץ על מנת לשפר את המצב ולהביא לביצועים מלאים. הבהרנו להם כי איננו מוכנים להשלים עם המציאות הקיימת!
אנו נמשיך לנהל מעקב יומיומי אחרי הביצועים ובעוד כחודשיים נקיים עמם פגישה נוספת בה אנו מצפים לראות שיפור!

כבישים
בשבוע שעבר קיימנו פגישה מוצלחת מאוד עם מנכ"ל 'נתיבי ישראל', ניסים פרץ וצוותו, זאת בהמשך לביקור שרת התחבורה, מירי רגב, לפני כחודש.
ב"ה ישנו כבר תקצוב שאושר בתקציב המדינה להרחבת כביש הגישה מגבעת אסף לבית-אל, (כביש 466) לדו נתיבי. המנכ"ל עדכן אותנו כי צוות המתכננים כבר התכנס והחל לעבוד על התכנון המפורט של הכביש והנחה את צוותו להגיע לפגישה נוספת בבית-אל בימים הקרובים, כאשר הצפי הוא כי בעוד כשנתיים בעז"ה יהיה פה כביש גישה דו נתיבי – בשורה אדירה לבית-אל!
כמו כן, ביקשנו לקדם סלילת שביל אופניים היקפי שימשיך את שביל האופניים בטיילת עד לש.ג החדש, ונענינו בחיוב. בימים הקרובים יתקיים סיור בשטח על מנת להסגר על תוואי השביל ומיד לאחר מכן יתבצעו התקשרויות מול צוות מתכננים על מנת שיתכננו את הפרויקט.

סליחות
השתתפתי באירוע סליחות במעמד הרב אריאל בראלי והרב משה בן הרוש יחד עם נוער בית-אל. יישר כח גדול לכל הנערים שהגיעו בשעת לילה מאוחרת,
היה מרגש מאוד לראות את הנוער שלנו אומרים סליחות ומבקשים רחמים מהקב"ה בעת הזאת. יישר כח לנתי פורקביץ, מנהל מחלקת נוער, על ההפקה המוצלחת.

הרמת כוסית חגיגית לכבוד חגי תשרי
בשבוע שעבר השתתפתי בהרמת כוסית חגיגית לרגל השנה החדשה אצל מפקד פיקוד המרכז, אלוף יהודה פוקס, בהשתתפות ראשי מועצות ביו"ש, נציגים מההתיישבות ומפקדים בכירים בפיקוד המרכז. האלוף הודה לכולם על העשייה המשמעותית ואמר כי: "שיתוף פעולה בין הארגונים, היחידות וההתיישבות הוא המפתח להתמודדות עם אתגרי הטרור בפיקוד המרכז". הודינו כמובן לאלוף ולכל המפקדים על המאמצים שצה"ל עושה יומם וליל בכדי לשמור על ביטחון תושבינו.

שבת שלום, גמר חתימה טובה ושנה טובה!
שי אלון,
ראש המועצה.