תושבים יקרים!

ביטחון
השר לנושאים אזרחיים וחברתיים במשרד הביטחון, מיכאל ביטון, הגיע לביקור ביישוב בית אל וסייר באתר 'חלום יעקב', בשרידי ההתיישבות היהודית בבית אל מלפני 2500 שנים ובאתר הבנייה של 300 יחידות דיור הסמוך. השר גם שמע סקירה על 350 יחידות הדיור שאושרו לבנייה, אך הדבר לא מתאפשר בפועל בגלל החטמ"ר הנמצא על השטח המיועד לבנייה.

בדיון המקצועי שהתקיים הבטיח השר לסייע למועצה להשלים את בניית מרכז ההפעלה לשעת חירום הנמצא מתחת למבנה המועצה שבבנייה. כמו כן, ביקש השר מנציגי המנהל למצוא פתרון לבעיית החשמל החמורה בשכונת משכנות בית-אל ולקדם את הגדרתו של אתר חלום יעקב כאתר מורשת, מה שיאפשר לפתח את האתר בצורה משמעותית.
בתום הביקור אמר השר ביטון: "אני מאוד מתרגש להיות כאן בבית אל אנחנו נמצאים בלב בית אל ומגלים התיישבות יהודית בת 2500 שנים ובהחלט יש פה מורשת אבות וחיבור לאדמה. ברקע אנחנו רואים בנייה שיש בה חשיבה יצירתית של ניצול הקרקע לגובה. האמונה שלנו היא שביהודה ובשומרון חיים בני אדם, יהודים ופלסטינים. אנחנו רוצים שלכולם יהיו חיים טובים וצריך לאפשר לתושבי בית אל גידול טבעי כאן ביישוב".
אמרתי לשר שיש לנו פה רצון עז לפתח את היישוב. יש לנו תב"ע שנכנסה לתוקף של עוד 350 יחידות דיור ושטחי מסחר. צריך למצוא בכל דרך מקור תקציבי להעברת החטמ"ר למקומו החדש. אנחנו צריכים למצוא את הפתרון כדי שעוד 350 משפחות יגורו כאן ועוד ילדים ישחקו ברחובותיה של בית אל.

חשמל
בשבוע שעבר נפגשנו עם שר התשתיות, ד"ר יובל שטייניץ, בנושא הפסקות והפרעות חשמל בבית-אל. בפגישה השתתפו גם מנהל מחוז ירושלים בחברת החשמל, משה כהן וסעיד קמ"ט חשמל במנהל האזרחי.
הצגנו להם את הנתונים של הפרעות החשמל התכופות ושיתפנו אותם בקשיים העצומים הנובעים מכך.
הם פירטו בפנינו את העבודות שהם עושים כדי לשפר את תשתיות החשמל בבית-אל ובאזור כגון: הכנסת תחנות משנה שיקלו על העומסים באזור והוספת רכיבים של פיקוד מרחוק על המערכת כדי שיהיה ניתן לאתר תקלות ולעשות מעקפים מרחוק בכדי להמשיך את אספקת החשמל הסדירה.
כמו כן, דנו בבעיית החשמל בשכונת משכנות בית-אל, נמשיך כמובן לעקוב אחר הדברים.

כבישים
אירחנו את קובי ברטוב, המהנדס הראשי של חברת נתיבי ישראל, דנו בנושא פיתוח דרכי הגישה לבית-אל, הן בשדרוג הכביש הקיים והרחבתו והן במציאת צירי תנועה נוספים ליישוב. ברטוב התרשם מאוד מהיישוב וההתפתחות שלו והבין כי במצב הנוכחי בית-אל נצורה וחייבים למצוא דרכים נוספות להגעה ליישוב. הוא ינסה לפעול ככל יכולתו בכדי לסייע לנו במציאת דרכי גישה חלופיות ובקידום תכנון מפורט לכביש הגישה הקיים, כמובן שהדבר תלוי באישור תקציב הממשלה.
ברור לנו כי איכות החיים של התושבים שלנו נשענת ברובה על נושא התחבורה ליישוב, על כן, לצד פיתוח היישוב, אנו משקיעים רבות בעניין זה וגם מעבירים את המסר לכל הגורמים הרלוונטיים עמם אנו נפגשים בנושא.
סיום מסכת עירובין בדף היומי
השבוע התקיים סיום חגיגי של מסכת עירובין במעמד המרא דאתרא, הרב בראלי. זכינו לקיים את הסיום עם קבוצת הנוער כיתות ו'-ח' הלומדים עם הרב אבשלום אסולין. תמיד מרגש לראות את הילדים המתוקים מסיימים את המסכת, יישר כח גדול לרב אסולין וברכות לכל מסיימי הדף היומי- מפעל חשוב ביותר, אשריכם ישראל!

שבת שלום!
שי אלון,
ראש המועצה.