תושבים יקרים!

'משנכנס אדר מרבין בשמחה'
אנו ממשיכים לעשות כמיטב יכולתנו כדי לשמח אתכם תושבים יקרים. כמיטב המסורת יצאנו ברחבי היישוב עם 'עגלת השמחה', שמחנו מאוד לפגוש אתכם ולחלק הפתעות לילדים באווירה פורימית. יישר כח לצוות מתנ"ס בית-אל על התוכנית הענפה לחודש אדר. כמו כן, אנו נערכים לקראת קיום מספר אירועי תרבות אליהם יכנסו רק בעלי דרכון ירוק, מחלימים ומתחסנים, כמובן לפי הכללים. בהזדמנות זו, אני קורא לכם לבוא להתחסן בכדי לשמור על קהילת בית-אל בריאה ובטוחה.

משטרה

מפקד תחנת בנימין הנכנס, סנ"צ צחי כהן, הגיע לסיור הכרות ביישוב. ערכנו סיור באתר 'חלום יעקב', במפעל התפילין ובאתר הארכיאולוגי הסמוך לאתר לבניית 300 יח"ד- מפקד התחנה התרגש מאוד להכיר את בית-אל מקרוב. בדיון שקיימנו הודינו לו על האוזן הקשבת לצרכי התושבים, ביקשנו להמשיך את שיתוף הפעולה עמם ואיחלנו לו בהצלחה בתפקיד החדש.

ספריית בית אל
בשנה החולפת של הקורונה הקפדנו שהספרייה תמשיך לעבוד, בכדי לתת לכם מענה הולם דווקא בזמן שכולם בבתים. בשעה טובה סיימנו השבוע שיפוץ בספרייה, שכלל: החלפת גופי התאורה הישנים לגופי לד ובסך הכל כ- 100 גופי תאורה וכן החלפת המזגן המרכזי. מוזמנים לבוא ולהנות מהספרייה היפה והנעימה שלנו.

שלג על עירי
בשבוע שעבר נערכה המועצה לשלג, וב"ה עברנו את הסערה בטוב. עמדנו בקשר רציף עם חברת החשמל וב"ה לא נרשמו תקלות מיוחדות. בהזדמנות זו, אני רוצה להודות לצוותי המועצה שנרתמו ועבדו סביב השעון בפילוס השלג, בחילוצים שונים ועוד.

תקציב המועצה
השבוע אישרה מליאת המועצה, פה אחד, את התקציב לשנת 2021, לאחר דיונים ארוכים בהם חברי המליאה השקיעו שעות רבות ועברו על כל סעיפי התקציב והעירו את הערותיהם. התקציב לוקח בחשבון את העובדה של העדר הממשלה בשנת 2020 והמשמעויות עבורנו, על כן, בנינו תקציב מהודק יותר.
כמובן שלקחנו בחשבון את העובדה שאנו בתקופה של הקמת פרויקטים גדולים ומשמעותיים בפיתוח היישוב, בניית מרכז הפעלה בחירום ומבנה מועצה, בניית אולם ספורט ואירועי תרבות, בי"ס שער השמיים, בי"ס בנים חדשני ועוד. עשינו הכול בכדי לא לפגוע בפיתוח היישובי והשקענו חשיבה רבה בכך.
כמו כן, היעד שעמד בפנינו הוא לסיים את התקציב של שנת 2020 בצורה מאוזנת, חרף אי תפקודה של הממשלה, ולמרות הקשיים הכרוכים בכך. עבדנו על כך קשה מאוד וב"ה הצלחנו במשימה. לאורך כל השנים קיבלנו אישור ניהול תקין ממשרד הפנים, אשר נלווה אליו פרס כספי, ובעז"ה נמשיך להיות ראויים לקבלת פרס ניהול תקין.
אני רוצה להודות לכל חברי/ות המליאה שהשקיעו שעות רבות בלמידת התקציב ואישורו וגם על השותפות לאורך כל השנה בישיבות המליאה בוועדות. תודה מיוחדת לשירה המנכ"לית ומשה הגזבר אשר השקיעו לילות כימים בכדי לבנות את התקציב יחד עם מנהלי מחלקות המועצה וצוות הגזברות.
ב"ה בית-אל ממשיכה לעלות קומה, אנו ממשיכים לפתח אותה ולהפוך אותה למקום הכי יפה באזור.

חוק עזר אבטחת כניסת פועלים

בעקבות פניות של תושבים, ולאחר עבודה מאומצת מול משרד הפנים, הצלחנו להפחית את התעריף להכנסת פועלים פלסטינאיים מ- 12 ש"ח ל- 8 ש"ח ליום. החוק שיקל על תושבים רבים ייכנס לתוקף בימים הקרובים.

פורים שמח ושבת שלום!
שי אלון,
ראש המועצה.