תושבים יקרים, שלום.

כפי שהנכם יודעים, נמצאתי חיובי לנגיף הקורונה ובהתאם להנחיות משרד הבריאות אני שוהה בבידוד בביתי. ברוך ה' אני חש בטוב ומודה לכולם על ההתעניינות ועל איחולי ההחלמה. על אף כניסתם של רבים מעובדי המועצה לבידוד, אנו עושים כל מאמץ להמשיך בעשייה ובפעילות השוטפת למרות המציאות הלא שגרתית שנקלענו אליה. כל שירותי המועצה ניתנים כרגיל, מלבד קבלת קהל שיש לתאם מראש. זו ההזדמנות להזמין אתכם להיעזר בשירותים המקוונים העומדים לרשותכם באתר המועצה.
אני מצפה לשוב ולפגוש אתכם ברחבי היישוב היפה שלנו בהקדם האפשרי ומבקש, המשיכו להקפיד על הנהלים ושמרו על הבריאות שלכם ושל הסובבים אתכם ובעזרת השם נעבור גם את הגל הזה בהצלחה.

פיתוח
לאחרונה התחלנו בעבודות להסדרת כביש הגישה מכיכר בני צבי לפינת החי, הכוללות הוספת מדרכות והגדלת שדה הראייה לנהגים. כמו כן, בשבוע הקרוב יחלו העבודות לחישוף השטח לש.ג החדש שיועתק דרומה כך שתתאפשר כניסה ישירה לשכונות החדשות ההולכות ונבנות במרץ רב.

ביטחון
בשבוע האחרון שמענו כולנו את קולות הפיצוצים והיריות מהכפרים הסמוכים בשל חגיגת סיומי הבגרות ברשות הפלסטינית. התופעה מוכרת בכל רחבי יהודה ושומרון ומתרחשת מידי שנה, אולם השנה היא חצתה כל גבול בכמות ובקרבה להתיישבות הישראלית. יחד עם מועצת יש"ע, שיגרנו מכתב חריף לשר הביטחון בקריאה דחופה להפסיק את אירועי הירי אשר פוגעים בשגרת חייהם של מאות אלפי תושבים ומסכנים את חייהם. במכתב אמרנו כי מדובר בסכנת חיים לתושבי האזור ומפגע סביבתי עצום. "ירי ללא פיקוח עלול להסתיים חלילה בפציעה או במוות של אדם, או לפגיעה ברכוש. הנשק וחומרי הנפץ מוחזקים בצורה בלתי חוקית על ידי גורמים עוינים ונפוץ בצורה מדאיגה ומסוכנת". וכמובן שהזכרנו פצועי צה"ל היקרים, הלומי הקרב אשר רעשים מסוג זה עלולים לגרום להם נזק נפשי קשה ועגמת נפש מיותרת.

שבת שלום!
שי אלון, ראש המועצה.