תושבים יקרים, שלום.

'בית-אל 2025'
מתוך רצון לפתח את בית-אל בתחומי החינוך והקהילה, התרבות והחברה, הבנייה והתשתיות, בשנים האחרונות עמלנו רבות על הכנת תוכנית אסטרטגית למועצה. נגשנו למלאכה בחרדת קודש, יחד עם כל מנהלי מחלקות המועצה, בליווי יועץ ארגוני ובניצוחה של שירה המנכ"לית עברנו תהליך ארגוני משמעותי. התהליך החל בגיבוש חזון שכל מטרתו הוא פיתוחה של בית-אל בתחומים רבים ומגוונים. חשבנו לנכון לשתף אתכם בעיקרי התוכנית, המוגשת לכם בחוברת יפה שחולקה לכם בתיבות הדואר, החוברת גם תופץ למשרדי הממשלה השונים ולגורמים רלוונטיים על מנת לחבר אותם להיות שותפים שלנו בפיתוחה ושגשוגה של בית-אל. התוכנית תבסס את בית-אל כמוקד אזורי מוביל, 'בירת בנימין', כאשר מצד אחד יהיו בה סממנים של עיר ומצד שני נשמור על הצביון היישובי והקהילתיות ככל האפשר. התוכנית מתייחסת לחמש השנים הקרובות, וממנה אנו גוזרים תוכניות עבודה לכל שנה לפי תחומים.  אנו מתפללים לקב"ה שישלח לנו הצלחה במעשה ידינו על מנת שנוכל להפוך את כל החלומות הללו למציאות בעז"ה, למענכם התושבים.
ממשל
ח"כ גדעון סער, חבר ועדת חוץ וביטחון, הגיע לביקור בבית-אל. תחילה סיירנו באתר הארכיאולוגי שם שמע סקירה על ממצאים מיוחדים שנמצאו באתר, בין היתר עתיקות המעידות על יישוב יהודי גדול בתקופת בית שני. ח"כ גדעון סער אשר מלווה אותנו לאורך כל הדרך הן במאבק על בתי דריינוף והן במאבק לבניית 300 יח"ד התרגש מאוד לראות את הבניינים הנישאים לגובה, ואמר "בית אל הוא יישוב שנוגע בשורשי ההיסטוריה שלנו, בשורשי הזכות שלנו ובשורשי האמונה שלנו. לראות את הבניה הנהדרת כאן שמגיעה כמו סולם יעקב עד השמים, תוסיף כוח וחיות ליישוב בעז"ה". ביקשנו את עזרתו במציאת תקצוב להעתקת בסיס החטמ"ר שיפנה את השטח לבניית 350 יח"ד בסמוך לשכונת ה- 300 יח"ד ההולכת ונבנית בימים אלו. כמו כן, ביקשנו שיסייע לנו לקדם את סלילת כביש גישה חדש לבית-אל ושדרוג כביש הגישה הקיים, על מנת לאפשר לתושבי היישוב לנסוע בצורה בטיחותית ומותאמת לנפח התחבורה ההולך וגדל. ישר כח לחברי מרכז הליכוד שהגיעו להיפגש עם ח"כ גדעון סער ודנו עמו בסוגיות הנוגעות לבית-אל ולכלל ההתיישבות.
גישור בקהילה
לאחרונה התקיים טקס סיום של הכשרת מגשרים במרכז הגישור הקהילתי בבית-אל, מחזור שני בו סיימו 20 מגשרים. אנו מאמינים כי בכל חברה מתוקנת צריך להתקיים שיח מכבד ומתאים, קל וחומר ביישוב שחרט על דגלו שילוב של תורה ודרך ארץ. גם את הבעיות המורכבות ביותר ניתן לפתור באמצעות תקשורת נכונה ולא להגיע לבתי משפט. המחלקה לשירותים חברתיים הקימה ומפתחת את מרכז הגישור בעזרת תושבים פעילים שבוער בהם עניין השלום בעולם. כל מי שמסיים את הקורס, לומד את השפה הגישורית ולפני הכל הוא הופך לאדם שמנהל דיאלוג בצורה יותר אנושית ויעילה, הוא שליח להוסיף שלום בעולם גם בלי לקיים גישור בפועל. תודה רבה וישר כח לצוות המחלקה לשירותים חברתיים על הובלת הפרויקט החשוב וליהודה זקס ששותף לניהול המרכז בהתנדבות.
לוח שנה
השבוע חולקו בתיבות הדואר לוחות שנה של המועצה לשנת תשפ"א ומגנט עם זמני כניסת ויציאת השבת. לוח השנה מעוטר בהדמיות של פרויקטים עתידיים המתוכננים להבנות ביישוב בעז"ה בשנים הקרובות. יישר כח לעוזיאל סבתו ולהניה וקסמן הגרפיקאית על הפקת הלוח המושקע והיפה.

שבת שלום ושנה טובה!
שי אלון,
ראש המועצה.