בית אל חזקה בחרום ובשגרה

הנחיות כלליות-

כיוון שאנו נמצאים במלחמה מטבע הדברים ישנם אירועי ירי בפאתי היישוב המורגשים בעיקר בשכונות המערביות. ב"ה המצב בשטח בשליטה והצבא מגיב לאירועים הללו, גם אם אתם התושבים אינכם רואים את החיילים – הם נמצאים שם ומגיבים. יתרה מכך, מרבית המקרים של שמיעת הירי הינה של כוחותינו לעבר האויב. כמו כן, החומה והגדרות מרושתים באמצעי ביטחון חכמים ואנו ערים לכל תזוזה בזמן אמת.

  • התרחקו מעמדות החיילים – אנו מבקשים מהתושבים בכל לשון של בקשה להתרחק ולהרחיק את הילדים ובני הנוער מעמדות החיילים וממקומות מועדים לפורענות – הדבר מסכן את הילדים ומפריע מאוד לעבודת גורמי הביטחון. כמו כן, רצוי שהילדים והנוער לא יסתובבו ביישוב בלילות.
  • איסור לשהות צמוד לגדר – בימים אלו חל איסור חמור לנסוע או ללכת על השביל ההיקפי של היישוב, צמוד לגדר – הדבר מסכן אתכם!! ומפריע לעבודת כוחות הביטחון הרבים הנמצאים ביישוב.
  • הודעות המועצה –  בעת השמע קולות נפץ (המגיעים בד"כ מכיוון ג'ילזון), תצא הודעה בהקדם האפשרי לשכונות המערביות בלבד, על מנת לא להטריד את כל תושבי היישוב. חשוב לדעת כי בעת אירוע ביטחוני: הפרות סדר, ירי וכדו' המוקדניות המסורות שלנו בחמ"ל מטפלות באירוע עצמו, בהכוונת הכוחות, מעקב אחר המצלמות ובדיקת דיווחים העולים מהכוחות בשטח –  בשל כך ובשל העובדה כי בהתחלה קשה לדעת במדויק מה אירע, תצא הודעה לפי המידע שיש ברשותנו באותו זמן. היו בטוחים כי המוקדניות וגורמי הביטחון עושים כל מאמץ בכדי לשלוח לכם התושבים הודעה במהירות האפשרית.
  • אנא עזרו לנו להגן עליכם – בזמן אירוע אין להתקשר לחמ"ל אלא במקרה חירום בלבד. מספר הטלפון בחמ"ל 029700538, במידה ואין מענה יש להתקשר 1208 למוקד בנימין.
  • מיחזור אשפה – בימים אלו ועד להודעה חדשה, אין פינוי פסולת המיועדת למחזור כלל: פחים כתומים, נייר וקרטון. לכן, יש לזרוק את כל הפסולת לפחים הרגילים (הירוקים).
  • מומלץ מאוד להוריד את היישומון של פיקוד העורף (להגדיר את בית-אל כאזור עניין ולהפעיל אותו עם שירותי מיקום) http://onelink.to/8p5wpq